Biegły informatyk dołącza do śledztwa dotyczącego sfałszowania dokumentu Sądu Rejonowego w Ostrołęce

Biegły informatyk dołącza do śledztwa dotyczącego sfałszowania dokumentu Sądu Rejonowego w Ostrołęce

Śledztwo dotyczące domniemanego sfałszowania postanowienia Sądu Rejonowego w Ostrołęce właśnie zyskało nowe wsparcie. Biegły z zakresu informatyki został powołany do sprawy, która jest ciągle pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piszu.

Prokuratura Rejonowa w Piszu kontroluje procedury w kontekście incydentu, który miał miejsce między czerwcem a październikiem 2023 roku. Zdarzenie to polegało na manipulacji dokumentem, który miał być prawdziwym postanowieniem Sądu Rejonowego w Ostrołęce, konkretnie – z II Wydziału Kamy. W naszej relacji opisaliśmy również okoliczności, które doprowadziły do odkrycia nieprawdziwego postanowienia.

Ze zgromadzonych informacji wynika, że kilka nazwisk znanych w Ostrołęce pojawia się w kontekście tej sprawy. Niemniej jednak, na tym etapie śledztwo jest prowadzone w fazie „in rem”, co oznacza, że nikt nie został jeszcze oficjalnie oskarżony o żadne przestępstwo.

Niemniej jednak, biegły z dziedziny informatyki został powołany do sprawy, aby doradzić w kwestiach związanych z metodyką, którą użyto do sfałszowania dokumentu. Do tej pory opinia specjalisty nie została jeszcze wydana.