Operacja policji i Służby Celnej w Ostrołęce i Przasnyszu: Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

Operacja policji i Służby Celnej w Ostrołęce i Przasnyszu: Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

Policjanci z ostrołęckiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wykryli 19 marca punkt, w którym prowadzone były nielegalne gry hazardowe. Na terenie Ostrołęki lokalizowano automatyczne maszyny służące do takich praktyk. Tego samego dnia podjęto kontrolę nad tymi urządzeniami.

Planowane działania odbyły się we wtorek, 19 marca, a w ich przeprowadzenie zaangażowano również funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy pochodzili z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Podczas kontroli na miejscu, mundurowi zapewnili bezpieczeństwo dwóch nielegalnych maszyn hazardowych, które zawierały gotówkę. W lokalu był obecny mężczyzna, którego poddano czynnościom procesowym.

Tego samego dnia, akcję kontrolną przeprowadzono także w Komendzie Powiatowej Policji w Przasnyszu. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego współpracowali tam z przedstawicielami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. W wyniku kontroli salonu gier udało się zabezpieczyć 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz kwotę przekraczającą 9000 zł.