Piłkarz ręczny z Ostrołęki, Gabriel Bieniek, bierze udział w Mistrzostwach Europy U18

Gabriel Bieniek, który jest absolwentem Diamentu Ostrołękę, uczestniczył do tej pory w dwóch meczach podczas Mistrzostw Europy U18 w piłce ręcznej. Niestety, pomimo jego udziału, polska drużyna doświadczyła dwóch dotkliwych porażek.

Mistrzostwa Europy U18 rozgrywają się w Podgoricy, gdzie reprezentacja Polski miała niepowodzenia w swoich początkowych meczach. Pierwszym przeciwnikiem była drużyna niemiecka, która pokonała Polaków wynikiem 39:21. Chociaż otworzenie wyniku należało do naszych rodaków, to jednak ekipa z Niemiec konsekwentnie zdobywała punkty i na przerwę schodziła z prowadzeniem o 5 bramek. W drugiej połowie dalej dominowali, zwiększając swoją przewagę.

Drugim rywalem Polaków była Francja. Zawodnicy pod kierownictwem Mariusza Jurasika ponownie musieli uznać wyższość przeciwników. Francuzi, chcący zemścić się za porażkę w poprzednim turnieju towarzyskim, od początku spotkania przejęli inicjatywę i powiększali przewagę, finalnie kończąc mecz wynikiem 36:21 na swoją korzyść.

Warto zaznaczyć, że Gabriel Bieniek – wychowanek Diamentu Ostrołęki, później zawodnik Trójki Ostrołęki, a teraz student i sportowiec NLO SMS ZPRP Kielce – wystąpił w obu meczach reprezentacji Polski. Jego udział jest ważnym wkładem w drużynę narodową, mimo dotychczasowych niepowodzeń.