Zderzenie dostawczaka z łosiem na drodze krajowej nr 53 w Łodziskach

Zderzenie dostawczaka z łosiem na drodze krajowej nr 53 w Łodziskach

Na trasie między Ostrołęką a Kadzidłem w czwartkowe popołudnie dnia 15 lipca około godziny 17:00 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. W wypadku uczestniczył dostawczy Volkswagen, który zderzył się z łosiem. W momencie przejazdu dostawczego samochodu łoś postanowił przemieścić się na drugą stronę jezdni.

Zderzenie dostawczego samochodu ze zwierzęciem

Zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Łodziska na DK-53. Okoliczni mieszkańcy doskonale wiedzą, że jest to dosyć często uczęszczane miejsce przez zwierzęta. Niestety tym razem zarówno łoś, jak i dostawczak nie mieli szczęścia i doszło do zderzenia. Zwierzę w wyniku zderzenia z samochodem dostawczym padło, z kolei kierowca busa nie odniósł na całe szczęście żadnych obrażeń. Niestety w złym stanie po całym zajściu znajdował się samochód dostawczy. Auto musiało zostać zabrane przez lawetę.

Pamiętajmy, że w okresie letnim zwierzyna dosyć często pojawia się na drogach. Szczególnie w miejscach takich jak Łodziska, gdzie w pobliskim lesie znajduje się masa różnych gatunków zwierząt. Zachowajmy więc ostrożność i czujność podczas prowadzenia samochodu. W ten sposób zapewnimy sobie więcej czasu i przestrzeni na reakcję w przypadku ewentualnego wybiegnięcia zwierzyny z lasu.