12-latka potrącona przez samochód w miejscowości Żebry-Chudek

12-latka potrącona przez samochód w miejscowości Żebry-Chudek

13 września na jednej z ulic w gminie Olszewo-Borki została potrącona 12-letnia dziewczyna, która próbowała przejechać na rowerze przez przejście dla pieszych. Rowerzystka wjechała prosto pod nadjeżdżający samochód. W wyniku wypadku została odwieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w miejscowości Żebry-Chudek, gdzie na przejściu dla pieszych samochód potrącił nastolatkę na rowerze. Policja z ostrołęckiej drogówki otrzymała wezwanie do wypadku około godziny 16:00. Na miejsce skierowano patrol z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i służby medyczne. 12-latkę odwieziono do szpitala.

Oficer prasowy KMP w Ostrołęce Tomasz Żerański przestrzega, że przejeżdżanie na rowerze przez przejście dla pieszych jest zabronione. Przepisy wyraźnie informują, że jeśli chce się przejść przez pasy, najpierw należy zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę. Natomiast przejeżdżanie rowerem niesie ze sobą większe ryzyko wypadku, co miało również miejsce w przypadku potrącenia 12-letniej rowerzystki.

Rzecznik policji apeluje, aby mieć świadomość tego, że w przeciwieństwie do innych uczestników ruchu drogowego rowerzyści nie są chronieni przez poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa. W związku z tym podczas wypadku zazwyczaj doznają o wiele większych obrażeń albo ponoszą śmierć. Z tego względu należy zawsze schodzić z roweru, jeżeli ma się zamiar przejść na drugą stronę jezdni.