Pijana matka z trójką dzieci w samochodzie

Pijana matka z trójką dzieci w samochodzie

W poniedziałek w Ostrołęce została zatrzymana mieszkanka powiatu, która w stanie nietrzeźwym przewoziła samochodem trójkę swoich małych dzieci. A obok pijanej matki siedział równie pijany pasażer. Samochód został zatrzymany, a badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma 2,7 promila we krwi.

Do zdarzenia doszło 6 września w okolicy miejscowości Wykrot. W pewnym momencie dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie od kobiety, która doniosła, że zauważyła skodę jadącą po całej ulicy. Pojazd stwarzał zagrożenie nie tylko dla kierowców, ale i przemieszczających się chodnikiem pieszych. Oświadczyła też, że postanowiła zajechać drogę pijanemu kierowcy, aby nie mogła kontynuować swojej niebezpiecznej jazdy.

Zgłaszająca jechała w samochodzie w towarzystwie pasażera i widząc jadącą slalomem skodę, oboje postanowili zajechać jej drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Okazało się, że za kierownicą siedziała kompletnie pijana 25-latka, a obok niej pijany 57-letni pasażer. Co więcej, oboje przewozili trójkę małych dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Kobieta wraz ze swoim partnerem wyciągnęła 25-latce kluczyki ze stacyjki i postanowiła zgłosić pijaną matkę na policję.

Po przyjeździe funkcjonariusze policji wylegitymowali pijaną kobietę i jej pasażera, a następnie zafundowali jej test na trzeźwość. 25-latka wydmuchała aż 2,7 promila we krwi. Policjanci odebrali kobiecie prawa do prowadzenia pojazdów i przewieźli na izbę wytrzeźwień.