Zbliżają się obchody 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Zbliżają się obchody 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej

Już w najbliższą środę odbędą się w Polsce obchody 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Do upamiętnienia tej tragicznej daty dołączyła się również Parafia pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, która przyszykowała obchody miejskie zaplanowane na 01 września.

Organizatorami wydarzenia są Proboszcz Parafii pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce ks. kan. Jan Świerad wraz z Prezydentem Miasta Łukaszem Kulikiem. Na obchody miejskie 82 rocznicy II wojny światowej zaproszone są wszystkie osoby, które pragną upamiętnić poległych żołnierzy i ofiary tego okrutnego w historii Polski i świata okresu.

Uroczystość odbędzie się o godzinie 12:00 przy Pomniku Pomordowanych w latach 1939-1945. Pomnik symbolizuje wszystkie osoby, które zginęły w obliczu terroru hitlerowskiego. Podczas obchodów przed pomnikiem zostaną złożone kwiaty w hołdzie poległym żołnierzom i osobom zamordowanym z rąk żołnierzy niemieckich.

Natomiast o godzinie 17:30 w kościele Świętego Franciszka z Asyżu w Ostrołęce proboszcz odprawi Mszę Świętą w intencji ofiar poległych na II wojnie światowej. Podczas Mszy Św. pojawią się także członkowie Ostrołęckiego Centrum Kultury, którzy nadadzą całej uroczystości bardziej artystyczną formę. Po zakończeniu Mszy Św. parafianie przeniosą się pod pomnik wzniesiony w hołdzie Mieszkańców Ostrołęki i wszystkich Polaków. Pomnik reprezentuje przedstawicieli Narodu Polskiego, którzy oddali życie za wyzwolenie Polski i dążenie do niepodległości.