32-letni mieszkaniec Ostrołęki ofiarą dwóch napastników

32-letni mieszkaniec Ostrołęki ofiarą dwóch napastników

Zeszłej soboty w Ostrołęce doszło do brutalnego ataku na 32-letniego mężczyznę, który padł ofiarą dwóch napastników. Z powodu poniesionych obrażeń poszkodowany trafił pod opiekę szpitalną. Natomiast sprawą napaści zajęła się miejska policja, która zdążyła już zatrzymać obu podejrzanych.

Do brutalnego ataku doszło 8 stycznia na ulicach Ostrołęki, gdzie 32-letni mężczyzna doświadczył ciężkiego pobicia przez napastników. Sprawcy zdążyli zbiec z miejsca zdarzenia, jeszcze przed przyjazdem policji. Jednak nie zdołali uciec zbyt daleko. Ostrołęccy mundurowi namierzyli napastników w pobliżu osiedla Dzieci Polskich, gdzie zostali aresztowani i przewiezieni na komendę.

Podejrzani ujęci niecałą godzinę po dokonaniu napaści

Funkcjonariusze interweniowali bardzo szybko, rozsyłając rysopisy podejrzanych do wszystkich patroli. Przeszukiwano ulice, klatki schodowe, sklepy i inne miejsca publiczne. Nagonka za podejrzanymi trwała zaledwie niecałą godzinę. Sprawcy wpadli w ręce prawa na ul. Hallera w Ostrołęce. Przejeżdżający tamtędy jeden z patroli spostrzegł, że chodnikiem idzie dwóch mężczyzn, z których każdy ma zakrwawione ręce i ubranie.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – kom. Tomasz Żerański, okazało się, że sprawcami napaści są dwaj mieszkańcy Ostrołęki – mężczyźni w wieku 25 i 29 lat. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczącego brutalnego pobicia. Tymczasem policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego nadal gromadzą materiał dowodowy w tej sprawie, działając pod nadzorem ostrołęckiej prokuratury.