Powiat ostrołęcki: Trzy kolizje drogowe z powodu złej pogody

Powiat ostrołęcki: Trzy kolizje drogowe z powodu złej pogody

20 stycznia w powiecie ostrołęckim pojawiły się niesprzyjające warunki atmosferyczne, z powodu których już w pierwszych dwóch godzinach czwartkowego poranka zanotowano trzy kolizje na drogach. Na szczęście wszyscy kierowcy byli trzeźwi i nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Kolizja w Kadzidle

Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – Tomasz Żerański, do pierwszej stłuczki doszło o godzinie 7:30 w miejscowości Kadzidło w powiecie ostrołęckim (woj. mazowieckie).

Będący na trasie do Myszyńca 80-latek z powiatu ostrołęckiego wjechał w tył samochodu osobowego marki seat, którym podróżował 53-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Na skutek kolizji nikomu nic się nie stało, a samochody obu poszkodowanych doświadczyły jedynie powierzchownych zniszczeń.

Kolizja w Ostrołęce

Druga kolizja miała miejsce około godziny 9:00 na ul. Padlewskiego w Ostrołęce. 58-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego jechała z Białobieli w kierunku Ostrołęki, siedząc za kierownicą samochodu osobowego marki suzuki. W pewnym momencie straciła kontrolę nad pojazdem i zjechała na przeciwny pas ruchu. Poślizg sprawił, że zderzyła się z 46-letnim kierowcą audi.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali przebadani alkomatem, który wykazał, że oboje są trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Skończyło się jedynie na kilku potłuczeniach.

Kolizja w Żabinie

Trzeci wypadek zdarzył się w miejscowości Żabin, gdzie 35-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego jechała wraz z pasażerem trasą z Goworowa w kierunku Ostrołęki. Powodem kolizji było to, że kobieta nie zachowała bezpiecznego dystansu przed jadącymi z przodu samochodami.

W pewnej chwili jeden z nich zaczął skręcać w lewo, zmuszając do zahamowania jadące za nim pojazdy. Kobieta, wiedząc, że nie zdąży zahamować na czas, postanowiła zjechać na pobocze, aby uniknąć zderzenia. Jednak w trakcie manewru straciła kontrolę nad autem i wjechała w drzewo.

35-latka i jej pasażer wyszli cało z opresji, doświadczając jedynie niegroźnych obrażeń. Mundurowi zafundowali kobiecie badanie alkomatem, które wykazało, że jest trzeźwa. Natomiast za stwarzanie zagrożenia na drodze 35-latka otrzymała mandat w wysokości 1 200 złotych – zgodnie z nowym taryfikatorem.

Policja apeluje do kierowców, aby zachowywali bezpieczny odstęp między pojazdami i zdejmowali nogę z gazu, szczególnie w przypadku trudnych warunków pogodowych. Taka postawa może nie tylko zapewnić bezpieczny przejazd, ale także uchronić przed okropną tragedią.

Być może zainteresują Cię także informacje o trudnych warunkach pogodowych w Wałbrzychu i okolicach. Tutaj obfite opady śniegu również dają się kierowcom we znaki.