Ostrołęka: Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem

Ostrołęka: Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem

W ubiegłą niedzielę ostrołęccy funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca miasta, który przechowywał w domu około 100 porcji nielegalnych substancji. Policjanci zabezpieczyli narkotyki i aresztowali ostrołęczanina. Teraz odpowie za swoje postępowanie na sali rozpraw.

Sytuacja miała miejsce 23 stycznia w Ostrołęce, gdzie policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki. Podejrzany został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu.

Policjanci znaleźli około 100 porcji mefedronu

Jak podaje oficer prasowy KMP w Ostrołęce – kom. Tomasz Żerański, w trakcie przeszukiwania mieszkania mundurowi znaleźli znaczną ilość nielegalnej substancji krystalicznej i wagę elektroniczną, której podejrzany mógł używać do porcjowania towaru. Tajemniczą substancję wysłano do laboratorium, gdzie badania wykazały, że jest to mefedron. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować około 100 porcji tego narkotyku.

28-letni mieszkaniec Ostrołęki został osadzony w areszcie tymczasowym, a śledztwo nadal gromadzi niezbędny materiał dowodowy. Wkrótce czeka go wizyta w sądzie, gdzie będzie musiał ponieść odpowiedzialność za popełnione czyny.