Charytatywny sklep „To i owo” w Ostrołęce przeniesiony na ulicę Głowackiego

Charytatywny sklep „To i owo” w Ostrołęce przeniesiony na ulicę Głowackiego

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale w Ostrołęce znajduje się sklep charytatywny, gdzie można zakupić towary po bardzo niskich cenach. Kilka dni temu sklep miał swoje drugie otwarcie, ponieważ został przeniesiony w inne miejsce – a dokładniej do lokalu przy ul. Głowackiego w Ostrołęce. Sklep oferuje różnorodny asortyment – od książek i zabawek, po elementy garderoby, dekoracje dla domu, sprzęt AGD i RTV itp.

Sklep „To i owo” to sklep charytatywny, który powstał w Ostrołęce już w sierpniu 2021 roku. Do sklepu można oddawać rzeczy dla potrzebujących, takie jak odzież, obuwie, sprzęt AGD, zabawki, dekoracje, obrazy, tekstylia i wiele innych. „To i owo” został założony przez Spółdzielnię Socjalną Na Wspólnej, która jest także właścicielem jadłodajni „Kuchnia u Maszki”.

Działalność sklepu charytatywnego polega na tym, że wszystkie zgromadzone dary wystawiane są na sprzedaż za okazyjną cenę. Natomiast zyski ze sprzedaży przeznaczane są na pomoc dla potrzebujących mieszkańców Ostrołęki. Jest to znakomity pomysł, który pozwala ostrołęczanom pozbyć się ze swoich domów zbędnych przedmiotów i jednocześnie wspierać najuboższych mieszkańców miasta.

Ceny odzieży oscylują w granicach 2 złotych

Obecnie sklep charytatywny „To i owo” można znaleźć przy ul. Głowackiego w Ostrołęce. Jest to miejsce, które nie może narzekać na brak towaru, ponieważ asortyment sklepowy jest tutaj bardzo bogaty. Z kolei ceny są ekstremalnie niskie. Na przykład takie elementy garderoby jak sukienki, spodnie, swetry, czy kurtki można zakupić już w cenie 2 złotych. Natomiast obuwie, zabawki, książki, sprzęt RTV, czy przybory dla niemowląt to cena niecałych 5 złotych.

Sklep „To i owo” w Ostrołęce czynny jest 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 i w soboty w godz. 9:00-13:00. Sklepem zarządza Aneta Chojnowska – wolontariuszka, która została wybrana przez Spółdzielnię Socjalną Na Wspólnej.

Tutaj zasięgniesz informacji o nadchodzącym turnieju charytatywnym piłki nożnej.