Policja zlikwidowała ogromną fabrykę klefedronu

Policja zlikwidowała ogromną fabrykę klefedronu

Dzięki połączonym siłom policyjnym udało się namierzyć i zlikwidować laboratorium substancji psychotropowej o nazwie klefedron (3CMC), gdzie produkowano około 10 tysięcy porcji narkotyku na dobę. Sukces całej akcji Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zawdzięcza funkcjonariuszom z Centralnego Biura Śledczego Policji, Komendy Stołecznej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Kilka dni temu policja zatrzymała dwóch producentów klefedronu, którzy przechowywali w swoim laboratorium prawie 120 litrów płynnej substancji 3CMC. Z tak ogromnej ilości można wytworzyć około 150 tys. działek narkotyku. Podczas przeszukiwania hali produkcyjnej policjanci zabezpieczyli także kilkaset litrów substancji chemicznych oraz sprzęt niezbędny do produkcji klefedronu.

Według Prokuratury Okręgowej w Radomiu, po owocnym śledztwie funkcjonariuszom udało się namierzyć opuszczone hale produkcyjne, gdzie przestępcy stworzyli sobie fabrykę do wytwarzania substancji psychotropowej – klefedron. Hale znajdowały się na bezludnych terenach w powiecie przasnyskim. Wewnątrz hal „chemicy” stworzyli trzy profesjonalne linie produkcyjne do masowego wytwarzania 3CMC.

Policja zabezpieczyła klefedron o łącznej wartości 7,5 mln. zł

Jak się okazało, wejście do środka nie było możliwe zaraz po odkryciu fabryki, ponieważ wewnątrz hal unosiły się opary różnych substancji chemicznych, w tym klefedronu. Z tego względu policjanci wezwali straż pożarną, która wysłała jednostki z Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Po interwencji strażaków i oczyszczeniu budynków funkcjonariusze weszli do środka, mając na sobie maski gazowe i specjalistyczne kombinezony.

Oględziny całej fabryki zajęły ponad dobę. Natomiast skala, na jaką wytwarzane były substancje psychotropowe, świadczyła o tym, że przestępcy uzupełniali znaczną część czarnorynkowego zapotrzebowania na 3CMC. Wśród licznych substancji chemicznych i sprzętu znaleziono też 30 pojemników klefedronu, który znajdował się już na ostatnim etapie produkcyjnym. Po dokonanych oględzinach policjanci ustalili, że tak olbrzymia ilość znalezionego klefedronu ma wartość około 7,5 miliona złotych.

Ponadto, policja przeszukała również mieszkania obydwóch podejrzanych, znajdując w jednym z nich broń palną i 100 szt. ostrej amunicji. Mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w areszcie tymczasowym. Obaj usłyszeli zarzuty o produkcji znacznej ilości substancji psychotropowych, a jeden z nich dodatkowo zarzut o posiadaniu nielegalnej broni palnej. Za popełnione przestępstwa grozi im od 3 do 15 lat więzienia.