Kierowca przejechał znak stopu i trafił prosto do szpitala

Kierowca przejechał znak stopu i trafił prosto do szpitala

W poniedziałek młody kierowca zignorował na skrzyżowaniu w Czarnowcu znak stopu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z drugim samochodem. Obydwaj kierowcy przeszli badanie alkomatem i żaden z nich nie miał alkoholu we krwi. Sprawca wypadku w wyniku poniesionych obrażeń został przewieziony do pobliskiego szpitala.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 27 września około godziny 06:00 rano w miejscowości Czarnowiec. 23-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który prowadził samochód osobowy marki audi, zderzył się na skrzyżowaniu z 40-letnim kierowcą samochodu osobowego marki toyota.

Jak podaje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański, po godz. 06:00 dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie, że na skrzyżowaniu drogi P 4403W i ul. Sosnowej w Czarnowcu doszło do poważnego wypadku samochodowego. Na miejsce wysłano patrol policyjny oraz służby medyczne.

Okazało się, że sprawcą wypadku był 23-letni kierowca audi, który przejechał znak stopu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającą od lewej strony toyotą. W wyniku wypadku kierowca audi został przewieziony do szpitala. Zniszczone zostały również elementy infrastruktury i ogrodzenie jednej z prywatnych posesji. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policja apeluje do kierowców, aby zawsze zatrzymywali się przed znakiem stop, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej, nawet jeśli panuje doskonała widoczność. Należy też zawsze zachowywać ostrożność i być w pełni skupionym na drodze.