AktualnościOstrołęka

Czy będzie nowa obwodnica Ostrołęki za miliard złotych?

Po kilku miesiącach rozmów starosta ujawnił plany obwodnicy miasta. Miałaby ona okalać miasto od południa  i wiązać się z budową nowego mostu.

Nowa obwodnica byłaby ogromną inwestycją. Obwodnica powstałaby na południu miasta na granicy gmin Rzekuń i Troszyn, a na wysokości Kamianki powstałby most. Obwodnica łączyłaby się z trasą Via Baltica na wysokości węzła Śniadowo. Projekt jest śmiały i bardzo kosztowny – niemal miliard złotych.

Projekt budowy został przedstawiony na spotkaniu, w którym udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, prezydent Ostrołęki oraz przedstawiciele gmin powiatu ostrołęckiego i ostrowskiego. Pojawili się także: dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie, przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie oraz Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie.

Inwestycję już podzielono na 8 odcinków. Władze Ostrołęki wyrażają nadzieję, że budowa obwodnicy zostanie ujęta w Projektach Kluczowych Programu Polska Wschodnia