Dofinansowanie inwestycji na Mazowszu: ponad 60 projektów otrzyma wsparcie

Dofinansowanie inwestycji na Mazowszu: ponad 60 projektów otrzyma wsparcie

Samorząd województwa mazowieckiego przyznał dofinansowanie dla ponad 60 inwestycji z powiatu ostrołęckiego. Łączna suma przyznanych środków wynosi ponad 25 milionów złotych. Wśród wspieranych przedsięwzięć znajduje się między innymi budowa przedszkola w Ostrołęce. Umowy z odbiorcami wsparcia zostały podpisane przez Elżbietę Lanc i Janinę Ewę Orzełowską, członkinie zarządu województwa mazowieckiego, w Ostrołęce 18 maja.

W bieżącym roku samorząd województwa mazowieckiego wprowadza aż 20 własnych programów wsparcia. Dzięki nim gminy i powiaty z tego regionu mają szansę zdobyć dofinansowanie na realizację kluczowych inwestycji dla lokalnych społeczności.

Jednym z nowych programów wsparcia jest „Autobusy dla mazowieckich szkół”. W jego ramach gminy z województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o fundusze na zakup autobusów służących do przewozu dzieci do szkół. W sumie wpłynęło 46 wniosków z całego regionu. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył ponad 13,3 miliona złotych. W powiecie ostrołęckim dofinansowanie uzyskały trzy gminy: Myszyniec, Kadzidło i Troszyn.