Policja zatrzymała mężczyznę odpowiedzialnego za dwa pożary!

Policja zatrzymała mężczyznę odpowiedzialnego za dwa pożary!

Podpalacz początkowo wzniecił pożar w sercu Ostrołęki, a następnie w gminie Rzekuń. Policja szybko go ujęła. Wieczorem 18.05.2023 r. dyżurny ostrołęckiej policji został poinformowany o pożarze kontenera budowlanego znajdującego się w centrum miasta. Godzinę później do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze podpalonego parasola na zewnątrz budynku znajdującego się w obrębie Rzekunia. Strażakom udało się ugasić oba pożary, a straty wyniosły kilka tysięcy złotych.

Znaki wskazywały na podpalenie jako przyczynę, a proaktywne wysiłki policji szybko przyniosły rezultaty. O dokonanie tych przestępstw podejrzewany był sprawca, którym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Został on zatrzymany w miniony piątek w pobliżu ostrołęckiej plaży miejskiej i przewieziony do ostrołęckiej komendy policji, gdzie trafił do aresztu.

– podaje kom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Zatrzymanemu przedstawiono zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat pięciu.