Gala obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Ostrołęce: hołd dla bohaterów narodowych

Gala obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Ostrołęce: hołd dla bohaterów narodowych

Święto Konstytucji 3 Maja zostało godnie uczczone w mieście Ostrołęka. Symbolicznym miejscem, gdzie rozpoczęły się uroczystości, był pomnik Czwartaków – miejsce spoczynku żołnierzy, którzy oddali swoje życie za wolność i niepodległość Polski.

Dzięki wspólnym staraniom, pod monumentem upamiętniającym tych bohaterów zostało złożone wiele kwiatów, wieńców i zapalonych zniczy. W ceremonii uczestniczyli nie tylko mieszkańcy Ostrołęki, ale również przedstawiciele władz centralnych, w tym ostrołęccy parlamentarzyści. Senator Robert Mamątow oraz posłowie Żaneta Cwalina Śliwowska i Marcin Grabowski byli obecni podczas tej uroczystości.

Zaszczytne miejsce w delegacjach oddających hołd bohaterom narodowym mieli również przedstawiciele samorządu miasta. Wiceprezydent Marta Głosek, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki oraz grupa radnych uczestniczyli w uroczystościach. Nie zabrakło też delegacji ze starostwa powiatowego – starosty Stanisława Kubła i wicestarosty Krzysztofa Parzychowskiego.

Uroczystość była bogata w uczestników reprezentujących różne instytucje i grupy społeczne. Poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół, instytucji kultury i organizacji kombatanckich stanowiły znaczącą część zgromadzenia.

Po hołdzie złożonym przez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, zgromadzeni modlili się za dusze poległych żołnierzy. Ich szczątki spoczywają w grobie przy pomniku Czwartaków, będącym świadkiem miłości do Ojczyzny i poświęcenia dla niej.