Paweł Niewiadomski nowym prezydentem Ostrołęki: Zwycięstwo w II turze wyborów

Paweł Niewiadomski nowym prezydentem Ostrołęki: Zwycięstwo w II turze wyborów

Po przeliczeniu wszystkich głosów, Paweł Niewiadomski został ogłoszony nowym prezydentem Ostrołęki. Zdobył on poparcie na poziomie 61,68% od wszystkich głosujących w drugiej turze wyborów – takie dane przekazała oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza. Jego rywalem był Łukasz Kulik, który ubiegał się o kolejną kadencję na stanowisku prezydenta. Zdobył on jednak tylko 38,32% poparcia.

Po dokładnym zliczeniu wyników z każdego obwodu wyborczego, okazało się, że za Niewiadomskim (reprezentującym KWW Nasza Ostrołęka 2024) opowiedziało się 9849 osób. Jego konkurent – Kulik (reprezentujący KWW Ostrołęka dla Wszystkich) zdobył natomiast poparcie 6118 wyborców.

Paweł Niewiadomski ma na swoim koncie doświadczenie zarówno jako adwokat, jak i radny miejski, stanowisko które pełnił od roku 2018. Dodatkowo, jest przewodniczącym Komisji Prawa i Współpracy z Samorządami Mieszkańców.

Łukasz Kulik, rywal Niewiadomskiego, w 2018 roku był w stanie pokonać ówczesnego prezydenta Janusza Kotowskiego (PiS), który rządził miastem od 2006 roku. Wtedy to Kulik zdobył poparcie na poziomie 64,49% wyborców. Jednak w wyborach cztery lata wcześniej, w 2014 roku, to właśnie Kotowski okazał się zwycięzcą, zdobywając 53,61% głosów przy poparciu dla Kulika na poziomie 46,39%.