Prokuratura w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie podejrzewanego o morderstwo 40-latka

Prokuratura w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie podejrzewanego o morderstwo 40-latka

Na terenie Ostrołęki toczy się obecnie śledztwo pod kierownictwem Prokuratury Rejonowej. Podejrzany, 40-letni Przemysław D., jest przesłuchiwany w związku z zarzutem zabójstwa.

Nieszczęsny incydent miał miejsce w nocy z 19 na 20 kwietnia. Centrala policji otrzymała zgłoszenie około godziny piątej nad ranem w sobotę, które złożyła nieznana wcześniej młoda kobieta. W wyniku powiadomienia, służby bezpieczeństwa oraz ekipa pogotowia ratunkowego natychmiast zostały skierowane na miejsce potencjalnej zbrodni. Jak przekazała nam rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Elżbieta Łukasiewicz, ofiara z raną kłutą prawego oczodołu została przewieziona do miejskiej placówki szpitalnej.

Pomimo szybkiego reagowania służb medycznych i udzielenia natychmiastowej pomocy, Rafał A. nie przeżył i zmarł w szpitalu. Ciało ś.p. Rafała A. zostało odpowiednio zabezpieczone, aby przeprowadzić sekcję zwłok i dokładnie zbadać przyczyny jego śmierci – jak dodała rzeczniczka.

Prokurator, uczestnicząc w czynnościach na miejscu zbrodni, zabezpieczył dowody, w tym nóż kuchenny z 11-centymetrowym ostrzem. Oględziny mieszkania, w którym doszło do tragedii, również były przeprowadzone pod nadzorem prokuratora.