Gmina Wąsewo: Zabił brata nożem w Wielką Sobotę

Gmina Wąsewo: Zabił brata nożem w Wielką Sobotę

W Wielką Sobotę w gminie Wąsewo doszło do awantury między dwoma braćmi, którzy byli pod wpływem alkoholu. W rezultacie 32-latek śmiertelnie dźgnął nożem swojego starszego brata. Pomimo szybkiego przyjazdu pogotowia i podjęcia przez medyków prób reanimacji, mężczyzna zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

Do tragedii doszło 16 kwietnia w godzinach nocnych na terenie gminy Wąsewo w powiecie ostrowskim. Dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie, że podczas świątecznego zjazdu rodzinnego doszło do awantury pomiędzy pijanymi braćmi. W wyniku scysji jeden z braci zaatakował drugiego nożem. Na miejsce oddelegowano funkcjonariuszy policji i zespół ratownictwa medycznego.

O podobnym zdarzeniu pisał też jakiś czas temu portal www.naszkrakow.pl.

Sprawca miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu

Jak relacjonuje oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej – mł.asp Marzena Laczkowska, do awantury między braćmi doszło podczas zakrapianego alkoholem spotkania. W trakcie kłótni 32-latek zaatakował nożem 38-letniego brata, który zmarł na miejscu zdarzenia. Podejrzany został zatrzymany i przebadany alkomatem, który wykazał w jego krwi prawie dwa promile alkoholu.

Mężczyzna trafił już do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd osadził podejrzanego w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy. Może mu grozić nawet dożywotni pobyt w więzieniu.