Ostrów Mazowiecka: W Niedzielę Palmową odbył się Jarmark Wielkanocny 2022

Ostrów Mazowiecka: W Niedzielę Palmową odbył się Jarmark Wielkanocny 2022

Jarmark Wielkanocny w Ostrowi Mazowieckiej to już coroczna tradycja, na której pojawia się mnóstwo mieszkańców miasta i okolicznych powiatów. Ta atrakcyjna impreza przedświąteczna rozpoczęła się o godzinie 10:00 w niedzielę, a zakończyła o godzinie 15:00. W trakcie działania jarmarku odwiedzający mogli zakupić fantastyczne produkty wielkanocne i zakosztować pysznej kuchni regionalnej.

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny, który odbył się 10 kwietnia w godz. 10:00-15:00 w Ostrowi Mazowieckiej, oferował bardzo bogaty wybór produktów z różnych dziedzin. W związku z tym goście mogli rozsmakować się w świeżych wędlinach i kiełbasach, różnych gatunkach sera, miodach pszczelich, słodkich syropach, a także przepysznych wypiekach.

Co więcej, jarmark nie stronił także od stoisk z książkami, zabawkami, odzieżą, obuwiami, akcesoriami, jak również drobiazgowo wykonanymi, wspaniałymi rękodziełami. Na straganach można było zakupić dekoracje wielkanocne m.in. w postaci zajączków, kurczaczków, baranków, koszyczków, pisanek i stroików.

Wchodząc na Info Luban, dowiesz się, jakie ciekawe Jarmarki Wielkanocne oferują inne miejscowości w Polsce.

Zbiórka darów dla uchodźców ukraińskich

Ponadto, organizatorzy wydarzenia pamiętali też o obywatelach Ukrainy, przygotowując stoisko z książkami używanymi, które w ramach cegiełki ofiarowali mieszkańcy miasta i okolic. Akcję charytatywną zorganizowało MDK i Młodzieżowa Rada Miasta. A żeby jeszcze bardziej umilić czas podczas przeglądania książek, wolontariusze udostępnili również stoisko z wypiekami, z którego zyski, podobnie jak z samych książek, powędrowały dla potrzebujących obywateli Ukrainy.

Uroczystego otwarcia Jarmarku Wielkanocnego dokonał występ na żywo Zespołu Pieśni i Tańca „BezWianka”, który był pierwszym z trzech zespołów, jakie pojawiły się na świątecznej scenie. Kolejnymi dwoma były „Cyganeria” i „Retro Band”. Życzenia mieszkańcom złożyli także burmistrz miasta, Jerzy Bauer oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Marta Molska.