Gmina Olszewo-Borki: 17-letni pirat drogowy bez prawa jazdy zatrzymany przez policję

Gmina Olszewo-Borki: 17-letni pirat drogowy bez prawa jazdy zatrzymany przez policję

W poniedziałek ostrołęccy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który pędził ulicą, kompletnie nie przejmując się ograniczeniem prędkości. Funkcjonariusze szybko zatrzymali pirata, którym okazał się 17-latek bez prawa jazdy. Grozi mu teraz bardzo wysoka grzywna – może wynieść nawet 30 tys. zł.

Do zdarzenia doszło 4 kwietnia na terenie gm. Olszewo-Borki, gdzie policjanci przeprowadzali rutynową kontrolę drogową. W pewnym momencie rzucił im się w oczy bardzo szybko jadący samochód osobowy marki Ford. Kierowca nie miał najmniejszego problemu z łamaniem przepisów drogowych, przekraczając dozwoloną prędkość 50 km/h o 52 km/h.

O innych piratach drogowych przeczytasz też na infoino.pl.

102 km/h na obszarze z ograniczeniem do 50 km/h

Jak relacjonuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy KMP Ostrołęka, kiedy tylko mundurowi spostrzegli, że kierowca porusza się z prędkością 102 km/h, z miejsca postanowili zatrzymać pojazd. Po zajrzeniu do środka okazało się, że za kierownicą siedział 17-latek bez prawa jazdy. Policjanci sporządzili wobec młodego kierowcy wniosek o ukaranie do sądu.

17-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego będzie musiał się przygotować na zapłacenie wysokiej grzywny, która w takim przypadku może wynieść od 1 500 zł do nawet 30 000 zł. Ponadto, grozi mu również zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz też szczegóły zdarzenia na skrzyżowaniu w Ostrołęce.