Mieszkaniec Ostrołęki potrącił kobietę z dzieckiem

Mieszkaniec Ostrołęki potrącił kobietę z dzieckiem

W ubiegły wtorek w Ostrołęce zdarzył się groźny wypadek, w wyniku którego ucierpiała 55-letnia kobieta przechodząca przez ulicę z kilkuletnim dzieckiem. Poszkodowana została odwieziona do szpitala ze złamaną nogą. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło 21 grudnia w godzinach porannych niedaleko ul. Hallera w Ostrołęce. Dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie dotyczące kierowcy, który w strefie zamieszkania potrącił starszą kobietę z dzieckiem. Na miejsce wysłano ostrołęckich funkcjonariuszy i karetkę pogotowia.

W wyniku wypadku kobieta złamała nogę

Jak podaje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, kom. Tomasz Żerański, sprawcą wypadku jest dziewiętnastolatek, który prowadził samochód osobowy marki volkswagen. W wyniku wypadku ucierpiała 55-letnia kobieta, która wraz z kilkuletnim dzieckiem przechodziła przez ulicę w strefie zamieszkania. Poszkodowana ze złamaną nogą została odwieziona do szpitala.

Policja przypomina, że w strefie zamieszkania pieszy zawsze ma pierwszeństwo. W związku z tym kierowcy zobowiązani są do przestrzegania tego przepisu. Ponadto, w strefach gęściej zaludnionych, takich jak tereny wokół placówek szkolnych, należy zachować szczególną ostrożność.