Pod wpływem alkoholu zaatakował 19-latkę

Pod wpływem alkoholu zaatakował 19-latkę

W ubiegłą sobotę ostrołęccy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który agresywnie popychał i szarpał 19-latkę na jednej z miejskich ulic. Po przybyciu na miejsce patrolu policji podejrzany skierował swój gniew w stronę mundurowych. Jednak został bardzo szybko obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło 11 grudnia nieopodal ulicy Żebrowskiego w Ostrołęce, gdzie 37-letni mieszkaniec powiatu mławskiego prowadził zajadłą kłótnię ze swoją 19-letnią partnerką. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i przejawiał bardzo agresywne zachowanie. Popychał i szarpał swoją partnerkę, a także kierował pod jej adresem groźby.

Pijany agresor rzucił się na policjantów

Kiedy po dotarciu na miejsce policjanci zauważyli agresywnego mężczyznę, który krzyczał i rzucał przedmiotami o chodnik, postanowili natychmiast zareagować. Jednak nawet na widok policji mężczyzna nie zaprzestał swojego agresywnego zachowania. Zamiast tego, skierował groźby w stronę funkcjonariuszy. Jednak policjanci – stosując środki bezpośredniego przymusu – bardzo szybko obezwładnili 37-latka i ubrali w parę gustownych kajdanek.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce – Tomasz Żerański, po badaniu na trzeźwość alkomatem okazało się, że podejrzany ma w sobie spore ilości alkoholu. Potwierdziła to również jego partnerka, która dodała, że nie chce mieć już z nim nic wspólnego.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu odpowie za swoje zachowanie.