Najlepsze miejsca dla dzieci w Ostrołęce

Najlepsze miejsca dla dzieci w Ostrołęce

Wakacje z dziećmi w Ostrołęce mogą przynieść wiele wspaniałych chwil również i rodzicom. A to dlatego, że atrakcji w tym mieście jest bardzo wiele, dzięki czemu możemy spędzić miło czas z całą rodziną. Z racji tego, jeżeli wybieramy się w ostrołęckie tereny razem z pociechami, zatrzymajmy się na chwilę i sprawdźmy poniższe opcje, aby zapewnić urwisom jak najwięcej niezapomnianych przeżyć.

Ostrołęka oferuje wiele fantastycznych rozrywek dla najmłodszych, w tym place zabaw, bawialnie, parki wodne, a nawet salony wirtualnej rzeczywistości. Z tego względu możemy być pewni, że jeśli zabierzemy nasze dzieci na wycieczkę do Ostrołęki, będą nam za to dziękować przez długi czas.

A teraz zobaczmy, jakie wspaniałe atrakcje dla dzieci przygotowała cudowna Ostrołęka.

Najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Ostrołęce

Przyjazd do Ostrołęki z dziećmi oznacza, że nie możemy opuścić na naszej drodze najlepszych centrów rozrywki. Te miejsca zafundują dzieciom bardzo przyjemne doświadczenia, a w niejednym przypadku skłonią też do angażującej edukacji. Tak więc, jeżeli wybieramy się z naszymi pociechami do Ostrołęki, pamiętajmy o poniższych mekkach rozrywki.

Oto najlepsze centra rozrywki dla dzieci w Ostrołęce:

FIGLARIUM Hall Playroom Ostrołęka

Bardzo miłe miejsce dla dzieci, prowadzone przez życzliwą obsługę i utrzymane w należytej czystości. Plusem są także zabawki, które są bardzo liczne i w doskonałym stanie. Nic więc dziwnego, że dzieci nie mogą przejść obojętnie obok tego miejsca. W trakcie zabawy mogą korzystać z małpiego gaju, zjeżdżalni, jeździków, domków i wielu innych.

FIGLARIUM mieści się w przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” w Galerii Bursztynowej, gdzie znajduje się także mnóstwo sklepów i świetne punkty gastronomiczne. Jest to znakomite rozwiązanie, ponieważ rodzice mogą posiedzieć przy ciastku i małej czarnej, podczas gdy ich dzieci będą zajęte szaloną rozrywką. Jeżeli znajdziemy się w Ostrołęce z naszymi pociechami, dopilnujmy, aby odwiedziły to nietuzinkowe miejsce.

Centrum rozrywki „Urwis” w Ostrołęce

Urwis to bardzo fajne miejsce do zabawy, gdzie żadne dziecko nie będzie się nudzić. Na terenie tego obiektu znajdują się rozmaite atrakcje dla dzieci, z naciskiem na jeździki, których jest tutaj istne zatrzęsienie. Oprócz tego są także baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, różne konstrukcje i masa zabawek. Na pewno nie zawiedziemy się odwiedzinami w tej ostrołęckiej kolebce zabawy.

Centrum rozrywki „Urwis” w Ostrołęce jest bardzo dobrze utrzymane, co jest zasługą właściciela, który nie tylko rewelacyjnie dba o obiekt, ale jest także bardzo przyjazny dzieciom. Dużą zaletą tego miejsca jest możliwość wyprawienia urodzin smykom, które będą mogły tutaj szaleć aż do utraty sił. A jeśli nasze dziecko świętuje urodziny podczas pobytu w Ostrołęce, warto pomyśleć o ofercie tego lokalu.

Morska Kraina w Ostrołęce

A tutaj jest coś dla wszystkich dzieci, które uwielbiają podmorskie klimaty. Morska Kraina w Ostrołęce mieści się przy ulicy Generała Ignacego Prądzyńskiego i od początku swojego istnienia cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych bywalców. Wszystko tonie tutaj w podwodnym świecie, oferując takie atrakcje jak klocki, konstrukcje do skakania, jeździki, zabawki, gry i wiele innych.

Ściany w całym lokalu udekorowane są rybkami, konikami morskimi, wodorostami i innymi żyjątkami z podwodnych światów. Co więcej, na terenie tego wspaniałego centrum rozrywki jest także Bistro „DO SYTA”, gdzie można się posilić smacznym przysmakiem, aby mieć energię do dalszej zabawy. Morska Kraina pozwala też na wyprawienie urodzin. Należy tylko zaznaczyć, że jest to impreza dla dzieci w wieku 4-9 lat i maksymalnie na 20 osób.

Kreatywne Centrum Zabawy Hoopla w Klocki w Ostrołęce

Jeżeli szukamy super miejsca dla dzieci w Ostrołęce, nie musimy szukać dalej niż Kreatywne Centrum Zabawy Hoopla w Klocki. A to dlatego, że jest tutaj wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić dzieciom tony niesamowitej zabawy. Ponadto, nad wszystkim czuwa bardzo miły personel, dzięki czemu miejsce jest nie tylko źródłem doskonałej rozrywki, ale jest również bardzo bezpieczne.

Jedną z najlepszych opcji w tym lokalu są bardzo kreatywne warsztaty dla dzieci, dzięki którym młodzi twórcy mogą tutaj dać pofolgować swojej wyobraźni. Jeżeli więc będziemy na ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrołęce, wstąpmy z naszymi urwisami do tego niebanalnego centrum i zafundujmy im spektakularne wspomnienia z wakacji.

Najpopularniejsze atrakcje wodne w Ostrołęce

Czym byłyby wakacje z dziećmi bez orzeźwiającej kąpieli? Ostrołęka doskonale zdaje sobie sprawę, że wszystkie dzieci gustują w wodnych rozrywkach. I właśnie dlatego możemy śmiało skorzystać z tej orzeźwiającej oferty, ponieważ dzięki niej wspaniale bawić się będzie cała rodzina. Te obiekty do wodnej zabawy posiadają pełny komplet, aby zapewnić niezapomniane chwile dzieciom i rodzicom.

A teraz zerknijmy na najpopularniejsze atrakcje wodne w Ostrołęce:

Water Park AQUARIUM w Ostrołęce

Parki wodne zawsze znajdują się u dzieci na szczycie listy najlepszych atrakcji. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ takie obiekty umożliwiają korzystanie z wielu różnych rozrywek wodnych. Nie inaczej jest w przypadku AQUARIUM, gdzie świetnie spędzą czas dzieci, młodzież i dorośli. Na przykład, dla starszych pływaków przygotowano orzeźwiający basen sportowy, gdzie można zażyć miłej kąpieli.

Jeśli chodzi o dzieci, park wodny w Ostrołęce zapewnia takie atrakcje jak brodzik, zjeżdżalnie, a także zabawki do wody. Warto dorzucić, że nie jest to park największych rozmiarów. Jednak lepszy rydz niż nic. Water Park AQUARIUM można znaleźć przy ulicy Wincentego Witosa w Ostrołęce. Przy obiekcie można też skorzystać z pojemnego parkingu.

Plaża Miejska Ostrołęka

A tutaj mamy wspaniałe miejsce do rozłożenia na gorącym piasku naszych obolałych kości i korzystania ze słonecznych oraz wodnych kąpieli. Warto nadmienić, że przy plaży znajduje się strzeżone i oznaczone kąpielisko, pilnowane przez doświadczonych ratowników. Z tego względu możemy się czuć swobodniej, wiedząc, że nad naszymi dziećmi czuwa profesjonalista.

Jeżeli chodzi o atrakcje na plaży, jest ich tutaj dość dużo. Najbardziej rozchwytywany jest plac zabaw z tyrolką. Aczkolwiek na brak zainteresowania nie narzekają też boisko do siatkówki i boisko do koszykówki. Minusem plaży miejskiej jest tylko zbyt mocno pylący się piasek. Niemniej jednak, patrząc z ogólnego punktu widzenia, ten ostrołęcki obiekt naprawdę godzien jest polecenia.

Ostrołęka i najciekawsze atrakcje na świeżym powietrzu

Jak wiadomo, podczas letniego okresu najlepszą opcją są zabawy na świeżym powietrzu. I właśnie w związku z tym przygotowaliśmy kilka miejsc, gdzie można skorzystać z rozrywki poza ścianami budynków. Piękna przyroda, kojąca atmosfera i ciekawe atrakcje sprawią, że dzieci nie będą chciały się żegnać z tymi zachwycającymi lokacjami.

Spójrzmy zatem, jak malują się najciekawsze atrakcje na świeżym powietrzu w Ostrołęce:

Rezerwat przyrody Olsy Płoszyckie

Wszyscy, którzy marzą o chwili spokoju i obcowania z Matką Naturą, mogą na chwilę zboczyć z trasy i udać się w pobliże Ostrołęki – do rezerwatu przyrody Olsy Płoszyckie. Ten niesamowity rezerwat tętni przyrodniczym życiem na każdym kroku, oferując najlepsze miejsca na spacery w regionie Ostrołęki. Możemy wybrać się tutaj z dziećmi, aby mogły obejrzeć zdumiewające bogactwo fauny i flory.

Na terenie rezerwatu znajduje się też wiele gatunków chronionych, a niektóre z nich można zobaczyć jedynie w tym rezerwacie. Wchodząc w głąb obszaru chronionego, będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy znaleźli się w gęstych borach, które pokrywały Polskę setki lat temu. A to dlatego, że rezerwat jest resztką przepięknej, starej puszczy, która zasługuje na uwagę każdego, kto odwiedza Ostrołękę.

Plac zabaw przy ul. Bursztynowej w Ostrołęce

Chyba nie ma na tym świecie dziecka, które nie kochałoby placów zabaw. Te zmyślne konstrukcje zapewniają urwisom długie godziny zabawy, dzięki czemu rodzice mają okazję do błogiego odpoczynku. Jeżeli wybierzemy się na plac zabaw przy ul. Bursztynowej w Ostrołęce, będziemy mogli posiedzieć sobie na ławeczce w otoczeniu wysokich drzew, podczas gdy nasze pociechy będą zajęte zabawą.

Na placu zabaw znajduje się kilka świetnych atrakcji, takich jak siatka do wspinania i zjeżdżalnia rurowa. Wszystkie konstrukcje rozstawione są na miękkim piasku, dzięki czemu korzystanie z rozrywek staje się bezpieczniejsze. A z racji tego, że obiekt otoczony jest licznymi drzewami, panuje tutaj spokój i miła atmosfera, którą podkręcają ptasie trele. Warto wybrać się na ten plac zabaw podczas zwiedzania Ostrołęki.

Ciuchcia „Julia” w Ostrołęce

A oto dość nietypowa atrakcja miejska, która przyciąga do siebie tłumy turystów – zwłaszcza osoby, które uważają się za pasjonatów wehikułów szynowych. Jeżeli nasze dzieci kochają pociągi, koniecznie musimy pokazać im tę starodawną ciuchcię, która stanowi jedną z najbardziej charakterystycznych dekoracji Ostrołęki. Ciuchcia jest bardzo zadbana i w idealnym stanie, dzięki czemu jeszcze bardziej zachwyca swoim wdziękiem.

Ciuchcia „Julia” to stary parowóz ze składem na węgiel, który został odrestaurowany i postawiony w mieście jako estetyczna dekoracja. Na ciuchcię można się także wspiąć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jest to definitywnie jedno z tych miejsc w Ostrołęce, które musimy zobaczyć wraz z naszymi dziećmi. I możemy mieć pewność, że będzie to udany wypad.

Inne atrakcje dla dzieci w Ostrołęce

A jeżeli udało nam się zaliczyć już wszystkie powyższe atrakcje, zawsze możemy wybrać się na kręgle albo wskoczyć w świat wirtualnej rzeczywistości. Są to idealne rozrywki dla osób w każdym wieku. Z kolei to oznacza, że będzie się przy nich rewelacyjnie bawić cała rodzina. Dlatego nie ograbiajmy dzieci z tych unikalnych rozrywek i dopilnujmy, abyśmy odwiedzili te miejsca podczas wakacji w Ostrołęce.

A teraz czas zapoznać się z innymi, acz równie ciekawymi atrakcjami dla dzieci w Ostrołęce:

ŁUBUDU Bowling & Good Time w Ostrołęce

Zwiedzając Ostrołękę razem z dziećmi, dopilnujmy, abyśmy się w pewnym momencie znaleźli na ulicy Generała Ignacego Prądzyńskiego. Jest tutaj bardzo imprezowy lokal nie tylko dla najmłodszych, który zapewni nam moc rozrywki w każdej minucie pobytu. ŁUBUDU to nic innego, jak atrakcyjna kręgielnia, gdzie możemy sprawdzić nasze umiejętności, grając razem z naszymi dziećmi.

Kręgielnia jest bardzo nowoczesna i emanuje elegancją, dzięki czemu jest także wyśmienitym wyborem na spotkania firmowe. Niemniej jednak, najlepsze atrakcje zapewnia dzieciom, które mogą tu wybawić się na torach, a do tego zjeść bardzo smaczną pizzę i wypić przepyszny koktajl. Ponadto, lokal udostępnia też pokoje VIP, gdzie gwarantuje swoim klientom pełną dyskrecję.

Salon wirtualnej rzeczywistości GAME ROOM VR OSTROŁĘKA

Mieszczący się przy ulicy Mikołaja Kopernika salon wirtualnej rzeczywistości wprowadzi nas i nasze dzieci do zupełnie innego świata, gdzie wszystko stworzone jest pod kątem gogli VR. Dzieci będą miały tutaj masę fantastycznej zabawy. Będą mogły nawet postrzelać sobie do wygłodniałych zombiaków. Minusem jest to, że czas w tym lokalu ulatuje, jak z bicza strzelił. Dlatego warto poświęcić więcej chwil na to wirtualne cacko.

Nie można też pominąć bardzo sympatycznego pana właściciela, który krok po kroku pokazuje dzieciom, jak należy obchodzić się ze sprzętem, a do tego chętnie odpowiada na wszystkie pytania. Na plusik może być także małe bistro, gdzie możemy coś przekąsić albo napić się schłodzonego napoju. GAME ROOM VR OSTROŁĘKA to stanowczo jedna z najlepszych atrakcji w mieście.

Czy Ostrołęka to dobre miejsce na wakacje z dziećmi?

Można śmiało stwierdzić, że w Ostrołęce każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na wiek. Wakacje z dziećmi w tym mieście to naprawdę niekiepski pomysł, ponieważ wśród tych licznych atrakcji ostrołęckich panuje spora różnorodność. Dzieci z pewnością nie będą narzekać tutaj na nudę. Mało tego, pewnie nie będą chciały nawet wyjeżdżać z tej uroczej mieściny. W związku z tym możemy śmiało spakować walizki i zatankować bak do pełna, obierając kierunek w stronę województwa mazowieckiego.