W minioną niedzielę odbył się Piknik Rodzinny w Starym Lubotyniu. Było mnóstwo zabaw, zajęć, rozrywek i atrakcji dla całych rodzin!

W minioną niedzielę odbył się Piknik Rodzinny w Starym Lubotyniu. Było mnóstwo zabaw, zajęć, rozrywek i atrakcji dla całych rodzin!

Ostatnia niedziela przyniosła mieszkańcom Starego Lubotynia i okolic wiele okazji do wspaniałej zabawy z całą rodziną. A wszystko za sprawą Pikniku Rodzinnego, który bawił swoich gości na placu Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu. Na festyn przybyły tłumy osób w każdym wieku, korzystając z pięknej pogody, atrakcyjnych rozrywek i pysznego grillowania.

Dnia 5 czerwca na placu Szkoły Podstawowej w Starym Lubotyniu okoliczni mieszkańcy mogli odwiedzić Piknik Rodzinny, który przygotował wiele znakomitych rozrywek dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Warto też dodać, że organizator imprezy – Urząd Gminy Stary Lubotyń – dopilnował, aby festynowe atrakcje umożliwiały świetną zabawę nie tylko dzieciom, ale i rodzicom.

Strażacy, dmuchańce, alpaki, kucyki, maskotki i pyszne lody!

Z tego względu dla najmłodszych przygotowano wiele ciekawych zajęć, w tym przejażdżki na kucykach, karmienie alpak, pokonywanie torów przeszkód, a także skakanie na dziewięciu różnych dmuchańcach. Natomiast jedną z najlepszych atrakcji dla dzieci była prezentacja wozu strażackiego, kurtyny wodnej i sprzętu ratunkowo-gaśniczego, którą prowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Stary Lubotyń oraz druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Sulęcina Szlacheckiego.

Na wszystkich uczestników pikniku czekały też liczne stragany i stoiska, na których rozstawiono bardzo dekoracyjne towary, takie jak upominki, maskotki, ozdoby dla domu, a także produkty regionalne i orzeźwiające napoje. Ponadto, udostępniono również stoiska z lodami, przy których – z powodu ciepłej i słonecznej pogody – ustawiały się najdłuższe ogonki.

A dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać czas na podziwianiu pięknych zabytków, spacerując po malowniczych lokacjach, przygotowaliśmy opisy najpiękniejszych zabytków sakralnych w Ostrołęce.

Koncerty, turnieje, konkursy i smaczne grillowanie!

Swoje stoiska na boisku szkolnym rozstawiły również takie instytucje jak Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej.

Warto zaznaczyć, że na pikniku nie zabrakło wspólnego grillowania, podczas którego można było korzystać z kilkunastu grilli. Co więcej, uczestnicy imprezy mogli też brać udział w wielu różnych zabawach, konkursach i turniejach. A do tego obejrzeć spektakl na żywo oraz wytańczyć się podczas koncertu zespołu Everest.

Spójrz również na artykuł o pikniku w Mielcu, który znajdziesz na infomielec.pl.