Oferta specjalna Kolei Mazowieckich dla podróżnych na trasie Ostrołęka-Chorzele przedłużona do 2024 roku

Oferta specjalna Kolei Mazowieckich dla podróżnych na trasie Ostrołęka-Chorzele przedłużona do 2024 roku

Pasażerowie korzystający z połączenia kolejowego między Ostrołęką a Chorzelami otrzymują dobrą wiadomość. Otóż, Koleje Mazowieckie zdecydowały się na spełnienie ich oczekiwań i przedłużyły specjalną pozataryfową ofertę na tej trasie.

Zgodnie z komunikatem przekazanym przez Koleje Mazowieckie, począwszy od 1 lipca bieżącego roku, specjalna oferta pozataryfowa na trasie Ostrołęka – Chorzele zostanie przedłużona. Z nowej propozycji podróżni będą mogli skorzystać aż do 14 grudnia 2024 roku.

W ramach tej promocyjnej oferty, bilet jednorazowy w taryfie normalnej na podróż w jednym kierunku będzie kosztować jedynie 4 złote 20 groszy. Natomiast bilet miesięczny imieniny, także w taryfie normalnej, umożliwiający przejazdy w obie strony, zostanie wyceniony na 49 złotych. Dodatkowo, od tych cen można skorzystać z ulg ustawowych. Bilety według oferty promocyjnej są dostępne do nabycia w różnych miejscach, w tym: kasach biletowych, biletomatach, aplikacji mobilnej Koleje Mazowieckie, SkyCash, mPay, przez internet (system IKM) oraz u kierownika pociągu (ale tylko w dniu podróży).

Warto również przypomnieć, że połączenie kolejowe między Ostrołęką a Chorzelami zostało przywrócone do użytku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego po długim okresie 22 lat. Ta inwestycja została sfinansowana ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Decyzja o reaktywacji połączenia była odpowiedzią na transportowe potrzeby mieszkańców regionu i otworzyła nowe możliwości dla rozwoju gospodarczego i społecznego obszaru.