Ceremonia honorująca strażaków i ich poświęcenie dla społeczności

Ceremonia honorująca strażaków i ich poświęcenie dla społeczności

Uroczystości zaczęły się od mszy świętej w czerwińskiej świątyni, gdzie ksiądz odprawił mszę w intencji strażaków. Ksiądz również poświęcił sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Laskach, który został ufundowany przez prywatne osoby, firmy oraz lokalne samorządy, które wsparły OSP. Następnie, obchody przeniosły się do Lasek, gdzie znajduje się siedziba OSP.

Na terenie remizy OSP pojawiły się wozy strażackie należące do gminnych jednostek OSP, które wjechały na miejscowe tereny na sygnałach. Dowódca uroczystości, druh Dariusz Kolwicz, złożył meldunek prezesowi zarządu powiatowego OSP – Januszowi Głowackiemu. W trakcie ceremonii podniesiono flagę narodową i zagrało się hymn Polski.

Gości powitał dh Marcin Kumiński, prezes OSP w Laskach. Zwrócił uwagę na historię jednostki, która została założona w 1924 roku jako pierwsza w gminie Czerwin i czternasta w powiecie ostrołęckim. Później powstały jeszcze jednostki OSP Czerwin i OSP Suchcice. Jubileusz jest dobrym momentem, aby podsumować dotychczasowe osiągnięcia, a także przypomnieć heroiczne działania oraz poświęcenie strażaków dla dobra społeczności.

Na koniec, Kumiński podziękował za ofiarność wszystkim strażakom, którzy zasłużyli się w rozwoju ochrony przeciwpożarowej, ale nie dożyli tej uroczystości. Podkreślił też, że pamięć o ich bezinteresownej pracy stanowi inspirację i motywację do podejmowania nowych wyzwań.