Ostrołęka: 38-letnia mieszkanka miasta oszukana na kilka tysięcy złotych w Internecie

Ostrołęka: 38-letnia mieszkanka miasta oszukana na kilka tysięcy złotych w Internecie

W ubiegłą niedzielę na komendę ostrołęckiej policji zgłosiła się 38-letnia mieszkanka miasta, która na drodze oszustwa straciła kilka tysięcy złotych. Ostrołęczanka wystawiła na sprzedaż odzież używaną na jednym z popularnych portali aukcyjnych. Jednak zamiast otrzymania pieniędzy za sprzedaż jeansowych spodni, straciła 7 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 15 maja w Ostrołęce, gdzie na komendę zgłosiła się 38-letnia kobieta, która została oszukana na aukcji internetowej. Jak wyjaśniła pokrzywdzona, postanowiła wystawić na sprzedaż elementy swojej garderoby, umieszczając ogłoszenie na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych do sprzedaży rzeczy używanych. W pewnym momencie zgłosiła się do niej osoba kupująca, żeby nabyć jeansy.

A na stronie infozgorzelec.pl przeczytasz o dwóch mieszkankach miasta oszukanych metodą na policjanta.

Zamiast otrzymania potwierdzenia przelewu straciła 7 tysięcy złotych

Wkrótce ostrołęczanka otrzymała od osoby kupującej potwierdzenie zakupu w postaci linku, który sprzedawczyni miała kliknąć. Po kliknięciu linku 38-latka została przekierowana na stronę swojego banku, gdzie zalogowała się na swoim profilu, podając login i hasło. Niestety, zamiast potwierdzenia przelewu, otrzymała mejla od swojego banku, że jej wniosek o udzielenie kredytu został rozpatrzony pozytywnie i że środki zostaną przelane na wskazane konto.

Kiedy kobieta zorientowała się, że została oszukana, natychmiast zablokowała swoje konto. Niemniej jednak zdążyła już stracić ponad 7 tysięcy złotych w ramach udzielonego kredytu – poinformował kom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.