Pierwszy w historii Ostrołęki świąteczny jarmark z tradycjami kurpiowskimi

Pierwszy w historii Ostrołęki świąteczny jarmark z tradycjami kurpiowskimi

Z pierwszym w historii Ostrołęki pięciodniowym jarmarkiem świątecznym, mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się od 6 do 10 grudnia. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje, które na pewno przyciągną całe rodziny. Zgodnie z planem, ulice Głowackiego i Kościuszki oraz plac Bema ulegną przemianie, stając się miejscem niezwykłego wydarzenia. To właśnie tam odkryjemy atmosferę pełną magii świąt oraz poznamy bogate tradycje regionu kurpiowskiego.

Na gości czekają drewniane domki, które przyozdobione będą uroczymi świątecznymi dekoracjami. W ich wnętrzu będzie można nabyć niecodzienne, ręcznie wykonane przedmioty oraz prace lokalnych twórców. Oferta będzie bardzo różnorodna – od idealnych na prezent ozdób, przez świąteczne dekoracje, aż po aromatyczne pierniki.

Ale to nie wszystko. Miłośnicy smacznej kuchni także znajdą coś dla siebie. Podczas jarmarku zostanie otwarta strefa gastronomiczna – prawdziwy raj dla podniebienia. Znajdą się tam stoiska z naturalnymi miodami, przetworami i wyśmienitym pieczywem. Nie zabraknie również regionalnych potraw i przekąsek, gorącej czekolady czy rozgrzewającego grzanego wina. Wśród produktów spożywczych pojawią się także serowe specjały z Podhala – informuje Łukasz Kulik.