Policjanci z Ostrołęki zatrzymali 24-letniego mieszkańca podejrzewanego o podpalenie parasoli w centrum miasta

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali 24-letniego mieszkańca podejrzewanego o podpalenie parasoli w centrum miasta

Na początku tygodnia, konkretnie z nocy 27 i 28 maja 2024 roku, miało miejsce niecodzienne zdarzenie w centrum Ostrołęki. Jak informują lokalne służby, parasole ogrodowe znajdujące się w pobliżu popularnej cukierni na Placu Wolności zostały celowo podpalone. Sprawcą okazał się młody mężczyzna, który mieszka właśnie w Ostrołęce. Podejrzany już usłyszał zarzuty i spędził noc w areszcie.

Nocne wybryki pozostawiły po sobie ślady w postaci zgłoszenia o pożarze, które wpłynęło do stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Policjanci z Wydziału Kryminalnego natychmiast przystąpili do działań mających na celu odnalezienie sprawcy tego czynu.

Nie minęły nawet pełne trzy dni (30.05.2024), a funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy mogli odnotować sukces – udało im się zatrzymać podejrzanego o podpalenie 24-letniego mężczyznę. Taką informację przekazał komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy ostrołęckiej policji.

Po zebraniu całego materiału dowodowego, mężczyźnie przedstawiono zarzut zniszczenia cudzego mienia poprzez podpalenie. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, jak stanowi kodeks karny w Polsce.