Potrącenie kobiety na rowerze na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na rowerze na przejściu dla pieszych

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w Ostrołęce na Alei Solidarności. W tym miejscu tuż przy obwodnicy przez przejście dla pieszych postanowiła przedostać się kobieta na rowerze. Niestety w tym momencie kierujący samochodem osobowym marki Skoda z przyczepką potrącił kobietę. Ta została przetransportowana z obrażeniami ciała do szpitala.

64-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Policja wciąż stara się ustalić dokładne przyczyny wypadku. Na ten moment posiada takie informacje, że to rowerzystka nie zauważyła, że kierowca samochodu osobowego ciągnie za sobą jeszcze przyczepkę. Stąd też doszło do nieprzyjemnego w skutkach zdarzenia drogowego. Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona jak najszybciej, a 64-letnia kobieta jak najszybciej wróci do zdrowia.

Miejscowi policjanci apelują, aby przy przejściu dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych. Z kolei rowerzyści powinni pamiętać o tym, aby zejść z roweru w przypadku, gdy przejście przez ulicę dotyczy jedynie pieszych. To ważne, aby zapewnić odpowiedni czas na reakcję kierowcom, którzy zbliżają się do przejścia dla pieszych na jezdni.