Trwa rozbiórka budynków przy ul. Targowej w Ostrołęce

Trwa rozbiórka budynków przy ul. Targowej w Ostrołęce

Mieszkańcy Ostrołęki mogą się zastanawiać co dokładnie powstanie przy ulicy Targowej. To właśnie tutaj trwają intensywne prace rozbiórkowe starych budynków. Wcześniej mieścił się tutaj sklep Jysk. Wiele osób przypuszcza, że w przyszłości może powstać tutaj park handlowy.

Nowy park handlowy w Ostrołęce

Plany dotyczące stworzenia nowego parku handlowego w mieście przewijają się już w zasadzie od bardzo dawna. Już w 2019 roku na jednej z sesji miasta radni dyskutowali nad takimi planami. To właśnie wtedy dyskutowano nad stworzeniem nowego planu dotyczącego zagospodarowania przestrzeni przy ulicy Targowej.

O powstanie nowego obiektu handlowego wnioskował m.in. jeden z prywatnych przedsiębiorców. To właśnie wniosek Łukasza Kulika sprawił, że na poważnie te plany zaczął traktować prezydent miasta oraz radni.

Prace wyburzeniowe znacząco przyspieszyły

Obecnie prace prowadzone przy ulicy Targowej znacząco przyspieszyły. Pracownicy zrywają już płyty betonowe z parkingu, a także dosyć intensywnie burzą mieszczące się w okolicy budynki. Taki obrót spraw najpewniej zapowiada szybko zbliżające się inwestycje na tym terenie.

Jakie zdanie na ten temat mają mieszkańcy? Czy są oni zadowoleni z powstania kolejnego parku handlowego w mieście? Większość mieszkańców zaznacza, że jest to dobra lokalizacja na powstanie galerii handlowej. Przede wszystkim ze względu na fakt, że już wcześniej mieściły się tutaj zabudowania. Stąd też nie ma potrzeby aby usuwać lasy, zieleń, czy też drzewa z danych terenów.

Potrzebna winda towarowa? Postaw na sprawdzony i procesjonalny sprzęt. Sprawdź ofertę na Geda24.pl