Zacięta rywalizacja w Mistrzostwach Ostrołęki w Szachach Szybkich z udziałem ponad 80 uczestników

W Mistrzostwach Ostrołęki w Szachach Szybkich, które gościły ponad 80 zawodników, toczyła się pasjonująca walka. Cztery kategorie wiekowe były reprezentowane: dzieci do lat 8, dzieci do lat 12, młodzież do lat 16 oraz kategoria OPEN. Turniej został zorganizowany według systemu szwajcarskiego i obejmował 8 rund. Tempo gry wynosiło 10 minut plus 5 sekund dla każdego zawodnika.

Obserwatorzy byli zafascynowani obserwując starcia. System parowania pozwalał na konkurencję między dorosłymi a dziećmi, co natychmiast podnosiło stawkę emocji. Mam młodych szachistów można było obserwować z wielkim szacunkiem, gdy niespodziewanie odnosili sukcesy w pojedynkach z doświadczonymi dorosłymi.

Wyłanianie zwycięzców we wszystkich kategoriach zajęło ponad 5 godzin. Wśród najmłodszych zawodników, dzieci do lat 8, Wiktor Stańkowski okazał się być najlepszym. Drugie miejsce zdobyła Wiktoria Trzcińska, a trzecie miejsce przypadło Jakubowi Święcickiemu.

W kategorii dzieci do lat 12, Szymon Puszko wykazał się najwyższymi umiejętnościami szachowymi. Drugie miejsce zdobył Mateusz Strus, a trzeci był Tadeusz Strus. Wśród młodzieży do lat 16, najbardziej równą formę pokazał Igor Bartkowiak. Drugie miejsce zajął Franciszek Klask, a trzecie – Bartosz Chełstowski.

Bez wątpienia, najbardziej emocjonująca była rywalizacja w kategorii OPEN. Po ośmiu rundach, mistrzem Ostrołęki został Bartosz Kotarski, który zgromadził najwięcej punktów. Michał Hryszkiewicz zajął drugie miejsce, a Paweł Bakiera był trzeci.