Zmagania ostrołęckiej Trójki w lidze gr. C: Walka z liderem sezonu

W ramach drugiej kolejki rozgrywek I ligi gr. C, Trójka Ostrołęka udała się na spotkanie wyjazdowe, aby zmierzyć się z drużyną Pabiksu Pabianice. Starcie zakończyło się jednak znaczącym zwycięstwem gospodarzy. Ekipa Pabiksu jest obecnie na czele tabeli, podczas gdy ostrołęcka Trójka plasuje się na 7. pozycji.

Mecz rozegrany w Pabianicach dobrze rozpoczął się dla drużyny gospodarzy, która już po upływie zaledwie 5 minut prowadziła z wynikiem 4:0. Lider ligi był dobrze przygotowany do gry i ostrołęczanie nie potrafili odnaleźć skutecznego sposobu na ich pokonanie. W rezultacie, po kolejnym punktowanym ataku gospodarzy, w 11. minucie na tablicy wyników widniało 9:3 na korzyść Pabiksu.

Choć Trójka miała momenty lepszej gry, które skutkowały zmniejszeniem strat do wyniku 10:7 (16. minuta, bramka zdobyta przez Celińskiego), to jednak Pabiks kontynuował swoją serie trafień. Szczególnie udany dla nich okazał się finał pierwszej połowy meczu, podczas którego zdobyli pięć bramek z rzędu. Wynik 21:11 po pierwszych 30 minutach gry zapowiadał zwycięstwo Pabiksu.

Tak też się stało – w drugiej połowie przewaga drużyny Pabianic rosła, a spotkanie zakończyło się końcowym wynikiem 42:25 na ich korzyść. Po udanym starcie sezonu dla Trójki nadeszła niemiła niespodzianka, ale zawodnicy z Ostrołęki nie zamierzają się poddawać: w sobotę 30 września o godzinie 17:30 zmierzą się na swoim terenie z drużyną AZS UW Warszawa.