Bezmyślność i nadmierna prędkość przyczyną poważnego wypadku na drodze koło Goworowa

Bezmyślność i nadmierna prędkość przyczyną poważnego wypadku na drodze koło Goworowa

W wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zdarzył się groźny wypadek na trasie krajowej w okolicach Goworowa. Funkcjonariusze policji uderzają w ton apelacyjny, nawołując do zachowania ostrożności podczas prowadzenia pojazdu.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 18 maja, na odcinku drogi krajowej nr 60, pomiędzy Różanem a Ostrowią Mazowiecką. W pobliżu miejscowości Ponkiew Duża w gminie Goworowo, audi jadące zbyt szybko straciło przyczepność, uderzyło w przepust wodny i wpadło do rowu przydrożnego. Po kolizji samochód znalazł się skierowany w stronę odwrotną do kierunku, w którym jechał.

Kobieta za kierownicą audi odniosła obrażenia. Za spowodowanie tego zdarzenia została ukarana mandatem. Dodatkowo na jej konto trafiły punkty karne.

Interesujące jest to, że do wypadku doszło na prostym odcinku trasy i towarzyszyły mu sprzyjające warunki atmosferyczne. Kluczowym czynnikiem prowadzącym do tego zdarzenia był nadmierny pęd samochodu. Jak przekazuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce: „Nawołujemy do ostrożności na drodze. Chwila rozkojarzenia może przynieść za sobą bardzo poważne konsekwencje”.

Na miejscu zdarzenia interweniowały różne służby ratunkowe – policja, medycy, a także strażacy. W związku z pracami prowadzonymi na miejscu zdarzenia, ruch odbywał się jednym pasem.