Interwencja policji w Makowie Mazowieckim: poszukiwany przez sąd posiadacz narkotyków zatrzymany

Interwencja policji w Makowie Mazowieckim: poszukiwany przez sąd posiadacz narkotyków zatrzymany

Policjanci ze stacji Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim zostali wezwani do sytuacji wymagającej ich natychmiastowej interwencji. Zgłoszenie dotyczyło osób, które spożywały alkohol na terenie publicznym w mieście. W wyniku interwencji okazało się, że jeden z mężczyzn był poszukiwany przez władze sądownicze, a drugi miał przy sobie substancje narkotyczne.

Około 18:00 na ulicy Kościelnej w Makowie Mazowieckim, patrol prewencyjny zauważył grupę czterech mężczyzn, którzy publicznie spożywali alkohol. Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu kontroli tożsamości owych osób.

W trakcie sprawdzania danych osobowych mężczyzn w systemie policyjnym okazało się, że jeden z nich, 29-letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary 9 dni pozbawienia wolności. W trakcie dalszej części procedury kontrolnej u jednego z makowian, 37-latka, mundurowi znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym, który po przeprowadzonym badaniu okazał się być marihuaną – poinformowała rzeczniczka prasowa policji w Makowie Mazowieckim, podkomisarz Monika Winnik.

37-latek został zatrzymany. W trakcie transportu do jednostki policyjnej próbował przekupić policjantów, oferując łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – wynik blisko 2 promile.

Według informacji przekazanych przez policję, obaj zatrzymani mężczyźni zostali przeniesieni do aresztu policji. Mężczyzna w wieku 29 lat został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał wymierzoną mu karę. Natomiast 37-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz próby przekupienia funkcjonariuszy publicznych. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.