Bohaterska postawa ostrołęckich policjantów – uratowali życie niemowlęciu

Bohaterska postawa ostrołęckich policjantów – uratowali życie niemowlęciu

W Ostrołęce doszło do dramatycznego zdarzenia, kiedy 8-miesięczny chłopiec zakrztusił się i przestał oddychać. Dzięki obecności matki, która natychmiast podjęła właściwe działania, oraz szybkiej interwencji lokalnych stróżów prawa, sytuacja została opanowana. Ostrołęcka policja poinformowała o szczegółach tego incydentu w poniedziałek.

Tego dnia, około godziny 16:00, zdezorientowana kobieta przybiegła do zaparkowanego w pobliżu ulicy Kilińskiego patrolu policyjnego w Ostrołęce. Trzymała na rękach swoje niemowlę i wystraszona zgłosiła, że jej 8-miesięczny syn zakrztusił się podczas podawania mu lekarstw, a następnie przestał oddychać – takie informacje przekazał rzecznik prasowy policji w Ostrołęce, komisarz Tomasz Żerański.

Bez chwili wahania, ostrołęccy policjanci wzięli matkę i dziecko do radiowozu i natychmiast ruszyli do najbliższego szpitala. Jeden ze stróżów prawa cały czas monitorował stan zdrowia niemowlęcia, starając się razem z matką przywrócić mu normalne oddychanie po drodze – dodał rzecznik.