Dwóch sztangistów z Ostrołęki zdobywa sukcesy na Mistrzostwach Mazowsza w 2024

Dwóch sztangistów z Ostrołęki zdobywa sukcesy na Mistrzostwach Mazowsza w 2024

Siódmy czerwiec 2024 przyniósł dynamiczną rywalizację na sportowej arenie Centrum Sportowego Raszyn, gdzie odbywały się Mistrzostwa Mazowsza. Tego dnia, na pomoście stanęli dwaj utalentowani sztangiści z Ostrołęki – Dawid Kalwara oraz Radosław Krupa.

Pierwszy z nich, Dawid Kalwara, reprezentował swoje miasto w kategorii 81 kg. Jego start był bardzo udany – zdobył drugą pozycję na podium, osiągając znakomity wynik w dwuboju – 158 kg (78 kg w rwanie i 90 kg w podrzucie). To było wyjątkowe zawody dla Dawida, który pobił rekord swojego życia nie tylko raz, ale aż dwa razy.

Niezwykle skuteczny okazał się również Radosław Krupa. Rywalizując w wyższej kategorii wagowej – 96 kg, Radek pokonał swoich przeciwników, zdobywając złoto. Podczas zawodów wyrwał 90 kg i podrzucił 110 kg, co dało mu sumę 200 kg w dwuboju. Tak jak Dawid, Radosław również ustanowił dwa nowe rekordy życiowe podczas tych zawodów – w rwanie i dwuboju.

Teraz utalentowani sztangiści z Ostrołęki skupiają się na kolejnym celu – Mistrzostwach Polski Elite, które odbędą się 29 czerwca. Jak zaznacza ich trener z UKS ATLETA, Władysław Niedźwiecki, z niecierpliwością czeka na te zawody.