Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 61 pod Ostrołęką: jedna osoba nie żyje, sześć hospitalizowanych

Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 61 pod Ostrołęką: jedna osoba nie żyje, sześć hospitalizowanych

Fatalne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 61 w pobliżu Ostrołęki, gdzie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. W wyniku tej kolizji życie straciła jedna osoba, natomiast sześciu uczestników wypadku przetransportowano do szpitala. Trzy z nich musiały zostać uwolnione z rozbitych pojazdów przez strażaków, którzy użyli do tego celu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Służby ratunkowe pracowały na miejscu nieszczęśliwego zdarzenia.

Wypadek miał miejsce tuż po godzinie 5 rano w miejscowości Kordowo, leżącej przy wspomnianej drodze krajowej. Policja poinformowała, że zaangażowane w kolizję były dwa samochody osobowe – ford oraz toyota.

Siły policyjne z Ostrołęki ostrzegały o poważnych utrudnieniach na drodze. Droga krajowa nr 61 była całkowicie zablokowana. „Pod nadzorem prokuratora, na miejscu wypadku pracują funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ostrołęckiej policji. Trwają prace nad wyznaczeniem objazdów, dlatego prosimy, by jeśli to możliwe, ominąć miejsce zdarzenia i skorzystać z tras alternatywnych. Utrudnienia na drodze mogą potrwać do godziny 10. Pragniemy też zaapelować o zachowanie szczególnej ostrożności” – tak brzmiał komunikat ostrołęckiej policji, wydany po godzinie 6.