Przerwa w ruchu na ulicy Krańcowej związana z realizacją inwestycji 15 czerwca 2024

Przerwa w ruchu na ulicy Krańcowej związana z realizacją inwestycji 15 czerwca 2024

Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że 15 czerwca 2024 r. ulica Krańcowa będzie niedostępna dla ruchu od godziny 6:00 do 16:00. Powodem jest duży projekt budowlany, który ma miejsce w tej okolicy.

Spółka Domost, reprezentująca konsorcjum odpowiedzialne za projekt „Budowa przeprawy mostowej przez rzekę Narew wraz z drogą dojazdową łączącą drogę krajową DK61 w miejscowości Teodorowo, Gmina Rzekuń, Powiat Ostrołęcki, z drogą powiatową nr 2539W w miejscowości Łęg Przedmiejski, Gmina Lelis, Powiat Ostrołęcki, Województwo Mazowieckie”, poinformowało, że w dniu 15 czerwca 2024 roku przewidziane są prace polegające na ułożeniu warstwy ścieralnej na ul. Krańcowej oraz na części wschodniego ronda (droga krajowa nr 61). Ze względu na specyfikację technologiczną i charakter prac konieczne będzie tymczasowe zamknięcie wspomnianej ulicy między godzinami 6.00 a 16.00 – wynika z komunikatu.

W tym dniu autobusy miejskie będą kierowane objazdem – ulicami Borówkową i Wrzosową.

Należy przypomnieć, że całościowy koszt inwestycji (pełna nazwa jest podana w pierwszym zdaniu komunikatu) wynosi 134 miliony złotych. Z tego 98 milionów to dofinansowanie rządowe, Gmina Lelis przekazała 1,5 miliona złotych, Gmina Rzekuń 1 milion złotych, a pozostałe fundusze pochodzą z budżetu Powiatu Ostrołęckiego. Most w Teodorowie stanowi jeden z elementów obwodnicy Ostrołęki, części północnej. W ramach tego projektu planuje się także budowę ponad 3 kilometrów obwodnicy oraz około 3 kilometrów dróg dojazdowych, tzw. bisowych.