Dzieci z "Krainy Radości" uczą się ekologii i twórczości poprzez konkurs recyklingowy

Dzieci z "Krainy Radości" uczą się ekologii i twórczości poprzez konkurs recyklingowy

Małe dzieci uczęszczające do przedszkola „Kraina Radości”, nie tylko doskonale znają pojęcie recyklingu, ale dzięki udziałowi w konkursie o tematyce związanej z ochroną środowiska, poszerzyły też swoją wiedzę o zwierzętach z różnych zakątków świata. Zadanie polegało na stworzeniu modelu dowolnego zwierzęcia wykorzystując materiały wtórne.

Konkurs został przeprowadzony w Przedszkolu Miejskim nr 8, znanym jako „Kraina Radości”, gdzie każda grupa przedszkolna miała możliwość podjęcia wyzwania. Celem tego przedsięwzięcia było nie tylko edukowanie najmłodszych i ich rodziców o znaczeniu dbania o środowisko naturalne i rozwijanie poczucia odpowiedzialności za naszą planetę, ale także pobudzanie dziecięcej kreatywności i twórczego myślenia związanego z recyklingiem i ponownym wykorzystywaniem surowców wtórnych.

Zanim mali uczestnicy przystąpili do tworzenia swoich konkursowych prac, wzięli udział w serii zajęć ekologicznych. Podczas tych lekcji nauczyli się, jak prawidłowo segregować odpady i jakie są możliwości ich ponownego wykorzystania. Dodatkowo, dzieci rozszerzyły swoją wiedzę o zwierzętach objętych ochroną i kontynentach, które te stworzenia zamieszkują.