Kilkaset porcji amfetaminy zatrzymanych przez policję z Ostrołęki

Kilkaset porcji amfetaminy zatrzymanych przez policję z Ostrołęki

W ubiegłym tygodniu stróże prawa z Ostrołęki skonfiskowali ponad 500 porcji narkotyków i zatrzymali dwie osoby zamieszane w tę sprawę. Jeden z podejrzanych usłyszał zarzuty i został zatrzymany na okres trzech miesięcy. W środę, 22 marca, funkcjonariusze ostrołęckiej jednostki kryminalnej podejrzewali obecność narkotyków w jednym z miejscowych mieszkań.

Działając na podstawie tej informacji funkcjonariusze weszli do wskazanego mieszkania i ujawnili dwóch lokatorów. Podczas przeszukania zarekwirowali ponad 500 porcji amfetaminy oraz kilka porcji marihuany. Dodatkowo zabezpieczono również małą wagę elektroniczną, potencjalnie służącą do dzielenia narkotyków.

Jak ustalili stróże prawa, obie osoby przebywające w miejscu zamieszkania zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. Zebrany w toku postępowania materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przez mężczyznę przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.