Michał Kuczmierowski kandydat do Sejmu w obronie granicy!

Michał Kuczmierowski kandydat do Sejmu w obronie granicy!

Migranci na granicy polsko-białoruskiej coraz lepiej wyposażeni. „Testują różne taktyki nielegalnego przekroczenia granicy”. To już fakt…

Imigranci wciąż próbują nielegalnie przedostać się do Polski z Białorusi. W samym tylko wrześniu na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział Straży Granicznej odnotowano ponad 567 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Według statystyk Straży Granicznej, od początku roku cudzoziemcy pochodzący z 50 różnych państw 19,5 tys. razy próbowali przekroczyć nielegalnie granicę.

„Migranci próbujący sforsować polską granicę są coraz bardziej profesjonalnie wyposażeni. Mają nie tylko sprzęt do niszczenia metalowych elementów zapory, ale także do robienia podkopów” – wynika z obserwacji służb.

Wszystko to potwierdza jak ważna jest ochrona naszej wschodniej granicy, w tym rozbudowa zapory oraz wsparcie funkcjonariuszy służb i wojska stale monitorujących sytuację i podejmujących działania, gdy tylko jest to konieczne.

Michał Kuczmierowski w obronie granicy

Bezpieczeństwo na granicy jest i było ważnym tematem dla prezesa RARS Michała Kuczmierowskiego, kandydata do Sejmu z list PiS. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, tam gdzie jest to niezbędne, na wniosek ministra obrony narodowej i ministra spraw wewnętrznych i administracji przekazuje odpowiednie środki i materiały funkcjonariuszom, którzy pełnią służbę na naszej granicy. RARS dostarczyło też na polsko-białoruską granicę kilka tysięcy kontenerów socjalnych, magazynowych i sanitarnych, tworzących zaplecze dla funkcjonariuszy służb i wojska. Posłużyły do budowy zaplecza socjalnego, mieszkalnego, żeby pełniący służbę, którzy mieszkają w różnych miejscach, w sytuacji, gdy jest spadek temperatury, mieli większy komfort – wyjaśnił. Kontenery są ogrzewane, wyposażone m.in. w łóżka i szafki.

Na długości 186 km granicy z Białorusią zbudowana została w 2022 roku stalowa zapora o wysokości 5,5 m, która jest głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Jej uzupełnieniem jest system kamer i czujników, który powstał na 206 km tej granicy i w całości jest już użytkowany przez polskie służby graniczne.

Ważny element systemu obronnego dla Polski i wschodniej flanki NATO stanowi 18 Dywizja Zmechanizowana, stacjonująca w Siedlcach. Dywizja budowana jest na wzór dywizji amerykańskich. Wyposażana jest także w najnowocześniejszy sprzęt, w tym amerykańskie czołgi Abrams i koreańskie wyrzutnie Chunmoo.

Jak widzimy z doświadczeń ukraińskich artyleria rakietowa odgrywa kluczową rolę na polu walki. W związku z tym, po 18 latach przerwy do Wojska Polskiego wracają jednostki artylerii rakietowej i to się dzieje właśnie teraz. Dzieje się ze względu na decyzje podejmowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Robert Wyrostkiewicz – dziennikarz