Policja zakończyła sprawę kradzieży rowerów

Policja zakończyła sprawę kradzieży rowerów

Policjanci z oddziałów prewencyjnego i kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podjęli działania w celu rozwikłania serii kradzieży rowerów, do których dochodziło w Ostrołęce. Tytułowymi bohaterami tych przestępstw okazali się niepełnoletni chłopcy, którzy zostali prędko ujęci przez siły porządkowe.

Biorąc pod uwagę procedury, które zostały przeprowadzone przez miejscowych policjantów, doszli oni do wniosku, że za kradzieżami rowerów mogą stać osoby niepełnoletnie. Podjęte później czynności postawiły policję przed faktem potwierdzenia tego podejrzenia.

W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, iż sprawcami są dwaj nieletni chłopcy, jeden mający 11 lat, a drugi 12. W wyniku dalszych ustaleń dowiedziono, że z nimi współpracowało dwóch innych chłopców o podobnym wieku. Cztery skradzione rowery, o wartości kilku tysięcy złotych na sumę wszystkich zapadły im łupem. Jednak policjantom udało się odzyskać wszystkie skradzione pojazdy. Chociaż nieletni nie unikną kary, a dowody dotyczące tej sprawy będą wkrótce przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich – podkreśla komisarz Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Policja, na zakończenie swojego oświadczenia, nawołuje rodziców do podjęcia rozmów na ten temat ze swoimi dziećmi oraz do aktywnego zainteresowania się tym, co ich dzieci robią w ich wolnym czasie.