Policyjny pościg za pijaną kobietą

Policyjny pościg za pijaną kobietą

W niedzielny wieczór, 19 lutego, pracownicy ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na ulicy Witosa w Ostrołęce. Na przejściu dla pieszych zauważyli przekraczającego dozwoloną prędkość pickupa marki Ford. Następnie mundurowy zasygnalizował kierowcy forda do zatrzymania się latarką wyposażoną w czerwoną wiązkę światła, jednak kierująca przyspieszyła i zaczęła uciekać. Policjanci ścigali ją przez kilkaset metrów, aż w końcu dogonili ją na ulicy Ostrowskiej. Za kierownicą siedziała 22-latka z powiatu łomżyńskiego. Na pytanie funkcjonariuszy, dlaczego uciekła, odpowiedziała, że nie ma pojęcia, co się dzieje. Funkcjonariusze wykryli od kierującej silną woń alkoholu, a alkomat wykazał w jej krwiobiegu 0,7 promila alkoholu.

Sprawdzenie kobiety w bazie danych stróżów prawa wykazało, że jest to osoba poszukiwana przez policję. Wkrótce mieszkanka regionu łomżyńskiego odpowie przed sądem za zaniedbanie zatrzymania się do kontroli policyjnej, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym oraz przekroczenie prędkości. Ponadto skonfiskowano jej prawo jazdy.

Policja informuje, że zgodnie z art. 178b Kodeksu Karnego, odmowa zatrzymania się do kontroli policyjnej jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Również sąd obligatoryjnie orzeknie wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów, na okres do piętnastu lat.