Studia przez Internet – dla kogo? Dlaczego warto?

Studia przez Internet – dla kogo? Dlaczego warto?

Studia wyższe stwarzają możliwości rozwoju, pogłębienia swojej wiedzy, poszerzenia horyzontów. Można pobierać naukę w trybie dziennym, zaocznym, wieczorowym lub online. Kształcenie przez Internet w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób zastanawia się, czy dyplom uzyskany po zakończeniu studiów online i zdaniu egzaminów ma taką samą wartość, jak ten obroniony w tradycyjnym systemie. Sprawdź, jak wygląda nauka online, dla kogo jest przeznaczona i jakie są zalety tego trybu kształcenia.

Kiedy warto rozważyć studia online?

Osoby, które mieszkają daleko od ośrodków akademickich, a nie mają w planach zmiany miejsca zamieszkania, zamiast tracić czas i pieniądze na dojazdy, mogą skorzystać z oferty studiów przez Internet – https://ultswiecie.edu.pl/studia-online. Jest to też dobra opcja dla wszystkich, którzy chcą się przebranżowić, zmienić zawód, zyskać dodatkowe kwalifikacje, a przez sprawy zawodowe nie dysponują wolnym czasem. Również z tej formy chętnie korzystają osoby mieszkające i pracujące za granicą. Studiując online także łatwiej połączyć pobieranie wiedzy z opieką nad dziećmi. Kształcenie przez Internet jest dobrą opcją dla osób, które dużo podróżują, zmieniają miejsce pobytu lub z jakichkolwiek względów nie mogą, lub nie chcą pojawiać się na uczelni od poniedziałku do piątku, lub w weekendy.

Jak wyglądają studia przez Internet?

Osoby zainteresowane możliwością kształcenia online powinny odwiedzić stronę internetową ULT ŚWIECIE. Znajdą tam bogatą ofertę studiów pierwszego i drugiego stopnia. Zajęcia odbywają się przy pomocy  wygodnych platform e-learningowych. Popularny system kształcenia Moodle umożliwia pobieranie nagrań wykładów, korzystanie z materiałów dydaktycznych i wykonywania zleconych zadań.  Przesyłanie wiadomości tekstowych, prowadzenie webinarów i videokonferencji odbywa się również przy pomocy platformy ClickMeeting oraz Zoom. Z zamieszczonych treści można korzystać w dowolnej wolnej chwili lub czynnie uczestniczyć w zajęciach online na żywo w czasie rzeczywistym. Studenci muszą dysponować sprawnym komputerem i połączeniem internetowym, by spełniać wymagania techniczne niezbędne do obsługi wyżej wymienionych programów. Egzaminy przeprowadzane są w siedzibie uczelni.

Zalety studiowania w trybie online

Decydując się na studia przez Internet, można zorganizować własny czas i naukę w elastyczny sposób dostosowany do swoich potrzeb i możliwości. Nie traci się czasu i pieniędzy na dojazdy, czy stanie w korkach. Nie ma również potrzeby opłacania noclegów w mieście, w którym jest uczelnia.  Z niemal każdego miejsca na świecie zyskuje się dostęp do profesjonalnej kadry nauczycieli akademickich. Kształcenie prowadzone jest na wysokim poziomie. Wiedza jest skondensowana, a przyswajanie jej odbywa się we własnym tempie. Forma pobierania nauki nie ma znaczenia, dla przyszłych pracodawców liczą się posiadane kompetencje i doświadczenie, dlatego dyplom obroniony po studiach stacjonarnych czy niestacjonarnych w niczym się nie różni od tego uzyskanego w trakcie kształcenia przez Internet.