W Ostrołęce odbędą się zawody kolarskie

W Ostrołęce odbędą się zawody kolarskie

W środę 22 lutego 2023 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego podczas prezentacji drużyny HRE Mazovia Heart of Poland ogłoszono, że mazowiecka Ostrołęka będzie gospodarzem jednej z największych imprez kolarskich w Polsce. Mistrzostwa odbędą się w dniach 21-25 czerwca, a poinformował o tym na swoim profilu prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Dyrektor generalny – Dariusz Banaszek – podał szczegóły imprezy, a świadkami ogłoszenia byli starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i prezydent miasta Łukasz Kulik.

Pan Marszałek Adam Struzik zawsze mnie pytał, dlaczego budujemy tyle dróg w powiecie ostrołęckim. Powodem była chęć zorganizowania zawodów kolarskich. Chciałem zagwarantować rowerzystom, że w powiecie ostrołęckim będzie wystarczająco dużo dróg do jazdy na rowerze. Ten powiat jest największy na Mazowszu, ma 870 km dróg, nie licząc dróg powiatowych. Jeśli dodać do tego ponad 100 km dróg w Ostrołęce prezydenta Kulika, to nie byłoby możliwości przejechania ich wszystkich w ciągu jednego tygodnia – stwierdził starosta powiatu Stanisław Kubeł.

Będziemy się starać, aby nie zawieść. Mówiono dziś, że mistrzostwa w Nowym Dworze Mazowieckim były najlepsze z dotychczasowych. Przeszkoda jest spora, ale wspólnie damy radę – dodał prezydent Łukasz Kulik.