Pomysłowe oszustwo dwóch młodych mężczyzn zakończone aresztem

Pomysłowe oszustwo dwóch młodych mężczyzn zakończone aresztem

W Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie doszło do ujęcia dwóch młodych ludzi, których metoda oszustwa polegała na kradzieży tablic rejestracyjnych i wykorzystywaniu ich do tankowania paliwa na stacjach benzynowych bez konieczności płacenia. Chociaż byli pomysłowi i sprytni, ostatecznie nie uniknęli odpowiedzialności za swoje nielegalne działania.

W ostatnim czasie, policja w Wyszkowie intensywnie pracowała nad sprawą zagadkowych kradzieży tablic rejestracyjnych na terenie powiatu wyszkowskiego. W toku prowadzonych czynności dochodzeniowych okazało się, że skradzione „blachy” są wykorzystywane przez złodziei do niepłacenia za paliwo na stacjach benzynowych.

Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu, funkcjonariusze prędko zidentyfikowali podejrzanych. Okazało się, że to dwaj młodzi mężczyźni – 18-latek z gminy Długosiodło oraz 19-latek z gminy Brańszczyk. Obaj zostali aresztowani i przetransportowani do policyjnego aresztu, gdzie otrzymali kilka zarzutów. Środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji został nałożony na nich przez prokuratora. Teraz, za ich czyny, grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności – jak poinformowała młodsza aspirant Wioleta Szymanik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.