Prace drogowe w Ostrołęce powodują kolosalne korki na trasach DK-53 oraz DK-61

Prace drogowe w Ostrołęce powodują kolosalne korki na trasach DK-53 oraz DK-61

W Ostrołęce, miasteczku położonym w centrum Polski, dzisiaj rano zauważyć można było ogromne zatory na drogach DK-53 i DK-61. Z przekazywanych informacji wynika, że długość tych korków nieustannie wzrasta i już teraz pokrywa kilka kilometrów trasy.

Intensywne prace drogowe, prowadzone przy wejściu do Ostrołęki od strony Kadzidła na dk-53 oraz od strony Warszawy na dk-61, są głównym powodem tych utrudnień. Te konieczne działania mają na celu przebudowę ulicy Stacha Konwy oraz ronda Siemowita III, które znajdują się na skrzyżowaniu wymienionych dróg krajowych.

Aktualny etap prac obejmuje szereg zadań, takich jak cięcie krzewów i drzew rosnących wzdłuż ulicy Stacha Konwy. Ze względów bezpieczeństwa konieczne stało się wprowadzenie ograniczenia ruchu do jednego pasa, co niestety doprowadziło do poważnych zakłóceń w organizacji ruchu. Jak wynika z informacji otrzymanych od kierowców, największe utrudnienia występują przy wjeździe do Ostrołęki od strony Kadzidła i Warszawy.

Wielu kierowców poinformowało nas, że z każdą kolejną godziną korki rosną, a niektórzy z nich utknęli już na wysokości miejscowości Zabrodzie. Sytuacja na dk-61 jest nieco lepsza, ale i tak kierowcy muszą włożyć wiele wysiłku w zachowanie cierpliwości. Największe skupiska samochodów widoczne są w okolicach osiedla Leśnego oraz przejazdu kolejowego na ulicy Warszawskiej.